Przejdź do treści
TimeLinq

Przelicznik walut

Przelicz kwotę między euro a głównymi walutami według stóp referencyjnych publikowanych przez Europejski Bank Centralny.

Konwersja

Wynik jest aktualizowany przy każdym wpisie.

100,00 EUR en dolar amerykański
112,53 USD
Au taux de référence de la BCE du 16 października 2026.
1 EUR vaut
1,1253 USD
1 USD vaut
0,8887 EUR

Source : BCE (taux de référence, via Frankfurter). Taux publiés le 16 października 2026, récupérés le 17 października 2026 18:12. Ces taux de référence servent à l'information : les banques et bureaux de change appliquent leurs propres cours et commissions.

Stopy referencyjne EBC

Przeciwko euro, opublikowane około godz. 16.00 (czasu paryskiego) w dniach roboczych.

Referencyjny kurs walutowy Europejskiego Banku Centralnego w stosunku do euro
WalutaKodZa 1 €Wartość 1 jednostki w EUR
Dolar amerykańskiUSD1,12530,8887
Funt szterlingGBP0,84391,1850
Frank szwajcarskiCHF0,92721,0785
Jen japońskiJPY177,820,005624
Dolar kanadyjskiCAD1,59350,6275
Dolar australijskiAUD1,61710,6184
Yuan chińskiCNY7,52400,1329
Korona szwedzkaSEK11,14500,0897
Korona norweskaNOK10,62400,0941
Korona duńskaDKK7,47480,1338
Złoty polskiPLN4,37000,2288
Dolar HongkonguHKD8,83160,1132
Dolar SingapuruSGD1,43950,6947
Rupia indyjskaINR106,860,009358
Brazylijski RealBRL5,71970,1748
Peso meksykańskieMXN20,68710,0483
Rand PołudniowoafrykańskiZAR18,49300,0541
Funt tureckiTRY55,73280,0179
Korea Południowa wygrałaKRW1499,010,000667

W jaki sposób dokonuje się takich obliczeń

Europejski Bank Centralny publikuje dzienne stopy referencyjne euro w stosunku do głównych walut o godz. 16.00 (czasu paryskiego). TimeLinq pobiera je za pośrednictwem usługi Frankfurter, która publikuje te stawki i wskazuje datę ich publikacji.

Ponieważ wszystkie kursy są wyrażone w stosunku do euro, przeliczenie pomiędzy dwoma innymi walutami odbywa się za pośrednictwem euro (kurs wymiany):

1 jednostka A = (jednostki B za 1 €) / (jednostki A za 1 €) jednostki B

  • Stopy referencyjne nie są aktualizowane w weekendy ani w dni wolne od pracy EBC.
  • Banki, karty płatnicze i bureaux de change stosują własne stawki, często z marginesami lub prowizjami.

Wyniki są symulacjami opartymi na przedstawionych założeniach. Nie przesądzają one o przyszłych wynikach ani nie uwzględniają osobistych okoliczności. Informacje publikowane w serwisie TimeLinq mają charakter informacyjny i nie stanowią porady inwestycyjnej. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty kapitału.

Pozostałe symulatory